List pani Zofii Krzemień

Ani tzw. prezydent miasta Norbert Mastalerz , ani naczelnik wydziału organizacyjnego Marcin Redźko - nie uznają obowiązujących przepisów :ani tych o ochronie danych, ani dotyczących obywatelskich swobód, a to tajemnicy korespondencji i nietykalności mieszkania / i z tą nietykalnością związanych innych /.  Nie uznając ich nie uzasadniają  jednocześnie swoich do tego nieuzasadniania uprawnień pochodzących np. z obowiązku zachowania tajemnicy państwowej czy też  obowiązku przestrzegania  zawieszenia tych praw. A czy tej rangi niewiedza jest wystarczającym uprawnieniem dla prezydenta miasta czy naczelnika wydziału organizacyjnego?

Czytaj więcej...

Jest się czego bać

Wybory na Prezydenta Tarnobrzega tuż tuż. Im bliżej do rozstrzygnięć, tym większy pech prześladuje Norberta Mastalerza. A przecież robi co może, aby stać się miłym dla oka wyborców i wryć w pamięć jako jedyny do skreślenia. Biegnie za jadącym rowerze księdzem Michałem Józefczykiem, udając śmiałka biorącego udział w XVIII Pielgrzymce Biegowej z Tarnobrzega na Jasną Górę. A to wręcza pamiątkową statuetkę prezesowi Klubu Sportowego „Koniczynka Ocice” z okazji rocznicy klubu lub fotografuje się z ośmieszającą Pismo Święte celebrytką Dodą. Funduje również mieszkańcom okolic Tarnobrzega występy zespołu Lady Pank, którego podchmielony wokalista trafnie ocenia nad tarnobrzeskim jeziorem rządy prezydenta. Zamiast być wdzięcznym za zaproszenie oferujące sporą kasę – piosenkarz wyraża taka oto opinię: „K…a, dżungla, jakiej w życiu jeszcze nie widziałem” i aby nikt nie miał wątpliwości dodaje: „To jest k…a dżungla”.

Czytaj więcej...

Urzędowa kompromitacja

Jeśli Prezydent Tarnobrzega jest taki wrażliwy i honorowy to dlaczego pozwala swoim urzędnikom lekceważyć osoby niepełnosprawne w Tarnobrzegu? Może to głupia sprawa, ale byłem ostatnio w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta Tarnobrzega Do Spraw Osób Niepełnosprawnych i moją uwagę zwróciła na drzwiach tablica informacyjna z kompromitującym błędem ortograficznym. Jest tam bowiem tak napisane: „Pełnomocnik Prezydenta Miasta Tarnobrzega d/s osób niepełnosprawnych”, czyli z błędem ortograficznym. Jest to przecież nazwa własna stanowiska urzędniczego, a takie nazwy piszemy z dużej litery. Wystarczy zapytać jakiegoś polonisty w szkole albo sprawdzić w słowniku ortograficznym i już będzie wszystko wiadomo.

Czytaj więcej...

Skontaktuj się z nami:

ul. Moniuszki 5
39-400 Tarnobrzeg 
tel. 500 - 107 - 761
e-mail: biuro@mmtarnobrzeg.pl
,,Wiosna dla Tarnobrzega''
(C) 2011 - 2018 Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg | realizacja medox.pl | Polityka Prywatności | Polityka Cookies